Tampony namysłów

Sposób na pewność siebie w trakcie okresu

W ludzkim ciele na co dzień następuje tysiące różnych procesów fizjologicznych, które są wymagane do tego, żeby organizm działał dobrze. Należy jednak pamiętać, że przez długie stulecia ludzie nie posiadali za bardzo dogłębnej wiedzy na temat pracy układu. W wielu wypadkach sprawiło to, że zamiast tego używali przesądów, by objaśnić sobie dużo aspektów zdrowotnych z życia codziennego. Wiele z tych przesądów pozostawia przejawy w kulturze współczesnej. Jednym z tematów, który przez cały czas honorowany jest za kontrowersyjny jest temat krwawienia miesięcznego u pań. 
Kobiety przez bardzo długo uważane były jako osoby kiepskie a przy tym pełne grzechu. Niekiedy nawet zakładano, że po kryjomu robią układy z czartem! Miesiączka była traktowana za znak żeńskiego zepsucia. Jednakowoż jednocześnie panowała świadomość, że żadna pani nie jest w stanie zajść w ciążę a przy tym powić dziecka bez rozpoczęcia miesiączkowania. Krwawienie miesięczne było zatem tematem tabu i pozostałości tego z jakim obciachem to niegdyś rozpatrywano, można widzieć do dziś. Wciąż bowiem niesłychanie dużo pań niechętnie rozmawia na tematy nawiązujące do miesiączki. 
Przykładowo, niewiele kobiet czuje się wygodnie dyskutując o środkach higienicznych wykorzystywanych podczas okresu. W największym stopniu standardową formą jest użycie podpasek higienicznych, które współcześnie są tak cienkie i chłonne, że kobiety ledwo czują ich użycie. Natomiast z powodów bardziej użytecznych, coraz to więcej pań postanawia zacząć wykorzystywać tampony.
Tampony dodatkowo porwały dużo legend a także zabobonów. Co poniektórzy fałszywie sądzą, że dama nie może ich używać przed zaczęciem współżycia seksualnego. Tymczasem jest to nieodwołalnie możliwe, pod warunkiem że odpowiednio mały rozmiar pozostanie użyty, żeby nie powodować najmniejszego dyskomfortu. 
Kiedy tampony są dobrze dostosowane, to są niemalże w ogóle niewyczuwalne przez kobietę. Oprócz tego są znacznie bardziej chłonne niż jakakolwiek podpaski a w dodatku starczają na dłużej, zapewniając komfort kobiecie, która nie musi się już martwić, że nastąpi do przecieku i wstydliwego upaprania jej ubrania. 
Drugim dylematem, jaki mają tampony to fakt, że sporo kobiet boi się ich aplikacji. Tymczasem tampony są nadzwyczaj proste do aplikacji. Po kilku próbach z pewnością każda kobieta będzie się sobie dziwić, że kiedyś się tego obawiała. W razie wątpliwości, tampony na każdym swoim opakowaniu posiadają dołożoną instrukcję obsługi. Zatem nie ma mowy, że ktoś sobie z tym nie poradzi. 
Każda kobieta zmaga się z miesiączką co miesiąc. Nie ma jednakże powodu, ażeby był to czas przepuszczony na dyskomfort oraz ból. Zatem tampony są odpowiednim rozwiązaniem, które pozwolą każdej kobiecie poczuć się bez ryzyka w swoim ciele.


Możliwość komentowania jest wyłączona.