Siemię lnu kłodzko

5 powodów, dla których powinnaś sięgnąć po siemię lnu

Siemię lnu to ziarno oleiste, zasobne w witaminy, błonnik witalny i kwasy Omega-3. Choć jego prozdrowotne a także lecznicze parametry znane były już starożytnym Egipcjanom, przynależny do tzw. grupy „super food” (to znaczy „superpożywienie”) środek, jest teraz w dalszym ciągu niedoceniany. Pomimo swojej małej ceny – 400 gram produktu kosztuje plus minus 5 zł – nieustająco stanowi okazjonalnie używany przez nas zielarski środek leczniczy. Zapoznaj się z poniższymi pięcioma użyciami siemienia lnianego oraz przekonaj się, że zawarte w nim mikroelementy spowodują, iż poczujesz się zdrowszą a w dodatku piękniejszą damą.
1. Napar upichcony na bazie świeżo zmielonego siemienia lnu oraz szklanki wrzątku wspomoże proces zrzucenia kilogramów. Wypij go rano i wieczorową porą, a siemię lnu sprawnie wysmukli Twoją sylwetkę. 
2. Doktor zdiagnozował u Ciebie infekcję dróg oddechowych? Nie musisz obwiać się antybiotyków lub drogich lekarstw. Do zaparzonego ziarna lnu dołóż krztynkę miodu. Siemię lnu, zneutralizuje jego słodycz, przez co nie podrażni on Twojego gardła, a wyłącznie nawilży błony śluzowe i wzmocni układ immunologiczny Twojego układu. Siemię zwalczy w dodatku kaszel suchy oraz zadziała wspomagająco na struny głosowe, które w przypadku sprawowania poniektórych zawodów – np. nauczyciela czy wokalisty – narażone są w wielu przypadkach na zbytnie przesilenia. 
3. Siemię lnu uczyni cuda dodatkowo wtenczas, gdy cierpisz na dokuczliwości trawienne bądź podrażnisz żołądek. Zalej szklanką letniej wody łyżkę siemienia lnu i wrzyj je piętnaście minut pod przykryciem. Po piętnastu minutach pozwól miksturze wystygnąć, a później odcedź siemię lnu, które przybierze w wyższym stopniu spójną, skoncentrowaną konsystencję. Siemię lnu przypominać musi wówczas kisiel lub kleik, a po pochłonięciu stanowić będzie wspaniałą ochronę naszej sfery jelitowej a także wykluczy przykre zaparcia oraz niepożądane poczucie ciężkości organizmu. Tego wariantu ochrona  zapobiegnie także nagromadzaniu się w żołądku szkodliwych kwasów i niebezpiecznych wydzielin pochodzących wprost z układu trawiennego. 
5.Chcesz skorzystać z leczniczych właściwości siemienia lnianego, ale przeraża Cię wizja przyrządzania z niego naparów czy kleiku? Nic prostszego! Siemię lnu w rozdrobnionej czy też mielonej formie jest niezastąpionym bonusem do zup, sosów lub dań rybnych. Dodaj je do ulubionych dań i ciesz się nie tylko i wyłącznie wybornym zdrowiem, ale i urodą. Siemię lnu użytkować możesz także zewnętrznie. Okłady przygotowane na bazie naparu z siemienia pomogą przezwyciężyć liczne choroby skórne oraz wewnętrzne – m.in. półpaśca i łuszczycę. Siemię lnu jako środek uśmierzający a także uśnierzający ból znajdzie również wykorzystanie w przypadku zmian skórnych, oparzeń czy też odparzeń.


Możliwość komentowania jest wyłączona.